Jump to content
Fevaid
Feneroin

Galatasaray şike yaptı, yine de Beşiktaş şampiyon oldu

Recommended Posts

Feneroin    62
Erman Toroğlu:Sahada 3 korkak vardı, birisi hakem...

Ben çalışma hayatımda şöyle bir saydım 6 yerden atılmışım, hep kariyerim boyunca risk aldım. Beni tehdit ettiler, vurmaya dövmeye geldiler, inandığımı söyledim hep sivriydim ve hayatım boyuncu hiç eşşeğin kuyruğu gibi davranmadım.Ben burada yorum yapıyorum, beni izleyenlerin %35'i ne diyeceğimi merak ettikleri için seyrediyor, %35'i ise takdir ediyor geri kalan ise küfür etmek için seyrediyor.Bu maça bakıyorum, korkak 2 hoca ve korkak 1 hakem var.Geçmişte bir Trabzonspor - Beşiktaş maçı yönettim bir düdük çaldım maç yarım kaldı çıktım gittim ben doğruyu yaptım ve Beşiktaş şampiyon oldu. O maçta da Galatasaray, Trabzonspor'a teşvik primi yollamıştı. Yani hep risk aldım ben, ama bu hocalar korkuyorl

Kaynak:aspor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok

• Benzer konular

• Son yazan: Feneroin
      Fenerbahçe'ye 3 Temmuz Surecini yaşatan, Başkanımız ve yöneticilerimizin 1 yıla yakın sürelerde cezaevinde kalmasına neden olan Şike Kumpasını gerçekleştirdiği ileri sürülenlerin yargılandığı Şike Kumpası Davasında, yargılanan sanıklardan çoğunun avukatının çekildiği bildirildi.    Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Avukatı Abdurrahim Erol, Şike Kumpası Davası’nın ikinci gününde duruşmanın başlamasının öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Avukat Abdurrahim Erol, bugün Silivri Cezaevinde tutuklu sanıklar için açık görüş haftası olduğunu, bu sebeple sanıklara aileleriyle görüşebilmeleri için izin verildiğini ve tutuklu sanıkların yarısının salonda hazır bulunmadığını ayrıca Baro tarafından görevlendirilen avukatların neredeyse tamamına yakınının görevden çekildiklerini belirtti.

Avukat Abdurrahim Erol şu ifadeleri kullandı: “Dün iddianamenin okunmasına başlanmıştı ve yaklaşık 200 sayfaya yakın bir okuma gerçekleşmişti. Geri kalan kısmının bugün bitmesini ve öğlene kadar biteceğini ön görüyoruz. Öğleden sonra hazır bulunan tutuklu sanıkların ifadelerle duruşmaya devam edilecek. Şöyle bir huşu var; Bu hafta Silivri Cezaevinde tutuklu sanıklar için açık görüş haftası. Mahkeme bu kapsamda tutuklu sanıklara aileleriyle görüşebilmeleri için izin verdi.  Dolayısıyla tutuklu sanıkların yarısı salonda hazır değil. Geri kalanlarında önemli bir kısmının avukatı Baro tarafında görevlendirilmişti. Baro tarafından görevlendirilen meslektaşlarımızın neredeyse tamamına yakını, önemli bir kısmı görevden çekildiler. Haliyle mahkeme bu hususu çözmek zorunda. Avukat görevlendirmesi için Baroya yazı yazacak, talepte bulunacak. Dolayısıyla bu kapsamda olan tutuklu sanıkların belki avukatlarıyla görüştükten sonra savunma haklarını kullanabileceklerini öngörüyoruz. Dün 1 meslektaşımız çekilmişti. Bugün ise neredeyse tamamına yakını diyebileceğimiz sayıda meslektaşımız geri çekildi. O meslektaşlarımızla görüşmek gerek. Silivri’nin fiziki şartlarından mı? Uzak olması ve duruşmanın 4-5 gün sürmesi, diğer işlerinin aksaması gibi teknik imkan ve imkansızlıklardan mı geri çekildiler? Yoksa sanıklara yüklenen suçlardan dolayı mı onları savunmak istemediler? Bunları kendileriyle görüşmeden bir şey söylemek doğru olmaz.”
        Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakim ve savcılarla ilgili yürütülen işlemler hakkında bilgi verdi.: Yargıtay'da gelen dosyaların örgüt elemanlarınca fotokopisinin çekilip ilgili kişiye iletildiği, yine önemli kişilere, önemli iş adamlarına ait dosyaların Pensilvanya'ya götürülüp, Pensilvanya'nın talimatıyla kararlar verildiği açıkça bildirilmiş. Tüyleri diken diken edecek itiraflar dediğim hususlar bunlardı.
      HSYK Başkanvekili Yılmaz, FETÖ soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanan ve itirafçı olan hakim ve savcılar arasında eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, eski HSYK üyeleri Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik'in de bulunduğunu belirterek, "Yargıtay'da gelen dosyaların örgüt elemanlarınca fotokopisinin çekilip ilgili kişiye iletildiği, yine önemli kişilere, önemli iş adamlarına ait dosyaların Pensilvanya'ya götürülüp, Pensilvanya'nın talimatıyla kararlar verildiği açıkça bildirilmişler" dedi.

İtirafçı HSYK üyelerinin tahliyesi
      Mehmet Yılmaz, etkin pişmanlıktan yararlanan ve itirafçı olanlar arasında eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, eski HSYK üyeleri Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik'in de bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:
      "Her üç isim de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuşlar ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediklerini söylemişler, verdikleri ifadelerde de örgüte nasıl girdiklerini, örgütün nasıl çeteleştiğini ve mevcut yargısal yetkilerin örgüt elemanlarınca nasıl örgüt lehine kullanıldığını açıkça bildirmişler. Yargıtay'da gelen dosyaların örgüt elemanlarınca fotokopisinin çekilip ilgili kişiye iletildiği, yine önemli kişilere, önemli iş adamlarına ait dosyaların Pensilvanya'ya götürülüp, Pensilvanya'nın talimatıyla kararlar verildiği açıkça bildirilmiş. Tüyleri diken diken edecek itiraflar dediğim hususlar bunlardı. Biz her seferinde söyledik, 'hakim, savcı tarafsız olmalı' dedik ama gördüğümüz şu ki yüksek yargıda ve ilk derece yargıda bu işler böyle olmamış. Dosyalar, kararlar örgütün talimatlarıyla verilmiş. 
      Pensilvanya'ya götürülen dosya mevcut. Bir ara hatırlarsanız eski Adalet Bakanlarından Mehmet Ali Şahin'in beyanında da geçen bir dosya vardı. Evet, aynıyla vaki, dosya Yargıtay imamı tarafından Pensilvanya'ya götürülmüş ve Pensilvanya'nın onayıyla dosyada hareket edilmiş. Yargıtay'da 2011 ve 2013 döneminde Pensilvanya'nın onaylamadığı hiç kimse daire başkanı olamamış. Bu gerçekler kamuoyunca bilinmiyor. Bizzat bu işi yaşayanların ve bu işin içinde olanların beyanı bu. Yine 2010'da Yargıtay üyeliği seçimleri Pensilvanya ile pazarlık halinde kararlaştırılmış, örgütün isimlendirmesiyle, onların diktesiyle Yargıtay üyesi seçilmiş. Türk yargısı gerçek anlamda kuşatılmış, tarafsız ve bağımsız yargıdan söz etmek mümkün değil. Türk yargısı maalesef bu durumdaymış."
      HSYK seçimlerinin ardından 2014'te görevi devraldıklarında, önlerine gelen ilk derece yargısında kumpas, uydurma delillerle ilgili dosyalarda bu konuları kamuoyuna anlattıklarını belirten Yılmaz, şöyle devam etti:
      "Oda TV, Hüseyin Kurtoğlu, Fenerbahçe dosyası gibi içinde artık kumpasın, uydurma delillerin bulunduğu dosyaların aynısı yüksek yargıda da mevcut olmuş. Yargıda FETÖ dediğimiz o terör örgütünün dedikleri olmaya başlamış. Her önemli soruşturmada muhakkak örgüt direktifleri ve talimatlarıyla hareket edilmiş. İlk derece hakim ve savcıların bazılarının beyanlarını okuyunca insan karşı karşıya bulunduğu sorunun ciddiyetini daha iyi kavrıyor."
      Zararı Galatasaray üstlenecek
        Deplasman yasağının kalkması sonrasında derbiyi Vodafone Arena’da izleyen bir grup Galatasaray taraftarı, stada 6 bin TL’lik zarar verdi. 
        Süper Lig’de deplasman yasağının kalkmasının ardından tam 5 sezon sonra Sarı-Kırmızılılar, Dolmabahçe’de takımlarını destekleme şansı bulmuştu.

Vodafone Arena’ya gelen 2 bin Galatasaray taraftarının arasında yer alan bir grup, koltuklara ve stadın iç kısmına maddi zarar verdi. Konuyla ilgili olarak gerekli incelemeleri kameralar üzerinden yapan stat yetkililerinin; 10 koltuğun kırıldığını, 2 yangın dedektörü ve 4 tuvaletin kullanılamaz hale getirildiğini tespit ettiği bildirildi. Stadyumdaki hasarın, 6 bin lira olduğu ve hasar tespit raporunun TFF’ye gönderildiği ifade edildi. 
      Bu hasarı gören bir grup Beşiktaşlı #FetocuGalatasaray tezahüratı yapmaya başladı.

Onarım tamamlandı

Siyah-Beyazlılar’ın çıkardığı 6 bin TL’lik faturanın TFF aracılığıyla Galatasaray Kulübü’nden tahsil edileceği öğrenildi. Öte yandan karşılaşmanın sona ermesi sonrasında zarar gören yerlerin onarıldığı açıklandı.