Jump to content
Fevaid

Recommended Posts

Pek çok hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili olan bu karışım sarımsak ve bal ile oluşturulmaktadır.
Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, iltihap, astım, yorgunluk ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, iltihap, astım, yorgunluk ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.
Bunun yanı sıra, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaramaktadır. Bunun yanı sıra, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaramaktadır.
Yaşa bağlı olarak veya genetik ve çevresel faktörlerle gözlerin görüş gücü düşüyor. Yaşa bağlı olarak veya genetik ve çevresel faktörlerle gözlerin görüş gücü düşüyor.
Görme bozuklukları arasında en çok miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor. Görme bozuklukları arasında en çok miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor.
Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek şu tarifi veriyor: Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek şu tarifi veriyor:
MALZEMELER: 3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon. MALZEMELER: 3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon.
HAZIRLANIŞI: Sarımsağı ince soyup öğütün ardından limonu soyup doğrayın. HAZIRLANIŞI: Sarımsağı ince soyup öğütün ardından limonu soyup doğrayın.
Ardından sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin. Ardından sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin.
Tahta kaşıkla iyice karıştırın. Tahta kaşıkla iyice karıştırın.
Cam kavanozla buzdolabında muhafaza edin. Cam kavanozla buzdolabında muhafaza edin.
Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin. Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin.
Sarımsak ağız kokusuna yol açtığı için çoğu kişi tüketmekten kaçınır. Sarımsak ağız kokusuna yol açtığı için çoğu kişi tüketmekten kaçınır.
Ancak sarımsak yendikten sonra dişler fırçalanırsa neden olduğu ağız kokusu önlenebilir. Ancak sarımsak yendikten sonra dişler fırçalanırsa neden olduğu ağız kokusu önlenebilir.
Faydaları azımsanmayacak kadar çok olan sarımsak doğadan gelen mucizevi ve şifa kaynağı olan bir bitkidir. Faydaları azımsanmayacak kadar çok olan sarımsak doğadan gelen mucizevi ve şifa kaynağı olan bir bitkidir.
Binlerce yıldır farklı kültürlerde birçok sağlık sorununa karşı alternatif bir reçete olarak kullanılmaktadır. Binlerce yıldır farklı kültürlerde birçok sağlık sorununa karşı alternatif bir reçete olarak kullanılmaktadır.
Sarımsağın bilindik en önemli faydaları, kötü kolesterolü kontrol altına almak, kalp sağlığını korumak, tansiyonu dengelemek olarak sayılabilir. Sarımsağın bilindik en önemli faydaları, kötü kolesterolü kontrol altına almak, kalp sağlığını korumak, tansiyonu dengelemek olarak sayılabilir.
Fakat içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde daha pek çok sağlık sorununa karşı faydalıdır. Fakat içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde daha pek çok sağlık sorununa karşı faydalıdır.
Sarımsak Neye İyi Gelir? Sarımsak Neye İyi Gelir?
Kalp Ve Damar Sağlığı: Yapılan araştırmalara göre sarımsağın total kolesterolü düşürücü etki yarattığı ispatlanmıştır. Kalp Ve Damar Sağlığı: Yapılan araştırmalara göre sarımsağın total kolesterolü düşürücü etki yarattığı ispatlanmıştır.
Özellikle damarların enflamatuar ve oksidatif stresten korunmak için sarımsak önemli rol oynar. Özellikle damarların enflamatuar ve oksidatif stresten korunmak için sarımsak önemli rol oynar.
Vücutta bulunan ve farklı hastalıklara yol açan serbest radikaller ile mücadele eder. Vücutta bulunan ve farklı hastalıklara yol açan serbest radikaller ile mücadele eder.
Damarları radikallere karşı korur. Damarları radikallere karşı korur.
Pıhtılaşmayı önler, içerisinde yer alan B6 vitamini damarlara zarar veren homosistein düzeyini düşürür. Pıhtılaşmayı önler, içerisinde yer alan B6 vitamini damarlara zarar veren homosistein düzeyini düşürür.
Soğuk Algınlığına Karşı İyi Gelir: Sarımsağın bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır. Soğuk Algınlığına Karşı İyi Gelir: Sarımsağın bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır.
Bağışıklık sisteminin fonksiyonel bir şekilde çalışmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin fonksiyonel bir şekilde çalışmasını sağlar.
Günlük 1 diş sarımsak yutmak soğuk algınlığı nedeniyle ortaya çıkan hastalıklardan korunmayı sağlar. Günlük 1 diş sarımsak yutmak soğuk algınlığı nedeniyle ortaya çıkan hastalıklardan korunmayı sağlar.
Ortaya çıkan hastalığın iyileşme sürecini kısaltır. Ortaya çıkan hastalığın iyileşme sürecini kısaltır.
Beyin ve sinir hücrelerinde ortaya çıkan hasarı onarıcı etki yaratır. Beyin ve sinir hücrelerinde ortaya çıkan hasarı onarıcı etki yaratır.
Alzheimere Karşı İyi Gelir: Vücuttaki serbest radikaller yaşlanma sürecini hızlandırır. Alzheimere Karşı İyi Gelir: Vücuttaki serbest radikaller yaşlanma sürecini hızlandırır.
Sarımsak tüketimi serbest radikaller ile mücadele ederek vücuttan uzaklaşmasını sağlar. Sarımsak tüketimi serbest radikaller ile mücadele ederek vücuttan uzaklaşmasını sağlar.
Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan Alzheimer hastalığına yakalanma riskini minimuma indirir. Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan Alzheimer hastalığına yakalanma riskini minimuma indirir.
Zehirlenmelere Karşı İyi Gelir: Sarımsak zehirlenmelere karşı kullanılan ve oldukça etkili bir besin olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanan bir bitkidir. Zehirlenmelere Karşı İyi Gelir: Sarımsak zehirlenmelere karşı kullanılan ve oldukça etkili bir besin olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanan bir bitkidir.
Zehirlenme nedeniyle hasarlanan organları tedavi edebilmek için sarımsaktan yararlanmak mümkündür. Zehirlenme nedeniyle hasarlanan organları tedavi edebilmek için sarımsaktan yararlanmak mümkündür.
Kemik Sağlığına Karşı İyi Gelir: Sarımsağın kemik sağlığını koruyucu etkisi vardır. Kemik Sağlığına Karşı İyi Gelir: Sarımsağın kemik sağlığını koruyucu etkisi vardır.
Özellikle menopoz sonrası ortaya çıkabilecek olan kemik erimesine karşı sarımsak ile önlem alınabilir. Özellikle menopoz sonrası ortaya çıkabilecek olan kemik erimesine karşı sarımsak ile önlem alınabilir.
İltihap Ve Bakterilere Karşı İyi Gelir: Sarımsağın tek başına bakteri ve virüsleri yok edici etkisi yoktur. İltihap Ve Bakterilere Karşı İyi Gelir: Sarımsağın tek başına bakteri ve virüsleri yok edici etkisi yoktur.
Ancak metabolizmayı bakteri ve virüslere karşı korur. Ancak metabolizmayı bakteri ve virüslere karşı korur.
Virüs ve enfeksiyon kaynaklı hastalıkların oluşma riskini azaltır. Virüs ve enfeksiyon kaynaklı hastalıkların oluşma riskini azaltır.
Vücutta doğal bir antibiyotik etkisi yaratır. Vücutta doğal bir antibiyotik etkisi yaratır.
Uzun Yaşam İçin: Sarımsağı insan hayatını uzatan bir bitki olarak kabul etmek mantıksız gibi görünse de bağışıklık sistemini destekler. Uzun Yaşam İçin: Sarımsağı insan hayatını uzatan bir bitki olarak kabul etmek mantıksız gibi görünse de bağışıklık sistemini destekler.
Vücudu farklı hastalıklara karşı koruyarak gerçekten yaşamı uzatıcı etkisi olduğu kabul edilmelidir. Vücudu farklı hastalıklara karşı koruyarak gerçekten yaşamı uzatıcı etkisi olduğu kabul edilmelidir.
Yüksek perforSarımsak genel anlamda vücut yorgunluğunu gidererek, yorgun kas ve organları rahatlatıcı etki oluşturur. Yüksek perforSarımsak genel anlamda vücut yorgunluğunu gidererek, yorgun kas ve organları rahatlatıcı etki oluşturur.
Sarımsak yağı altı hafta boyunca kalp üzerine masaj yapılarak sürülürse yapılan egzersiz sonucu kalbin daha az yorulmasına yardımcı olur. Sarımsak yağı altı hafta boyunca kalp üzerine masaj yapılarak sürülürse yapılan egzersiz sonucu kalbin daha az yorulmasına yardımcı olur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Feneroin
   Sarımsağın Sadece Bir Sebzeden İbaret Olmadığını Gösteren 10 Farklı Kullanım Alanı
   Bu kullanım alanını kimse bilmiyor!
   Acı tadı ve keskin kokusu yüzünden sarımsak yemekten çekinmişizdir. Ancak zamanla sarımsağın aslında sağlığımız ve bağışıklık sistemimiz için ne kadar iyi olduğunun farkına varıp sarımsak tüketmeye başladık.
   Peki sarımsağın sadece sağlıklı bir sebze olmadığını, diş ağrısı ve hatta balık tutmak gibi pek çok şeyde kullanışlı olduğunu biliyor muydunuz ?
   Sarımsağın faydalı olduğu 10 farklı yöntemi sizler için derledik.
   1. Çatlak Camları Onarma
   Sarımsak doğal bir yapıştırıcıdır. Yani sarımsağın yapışkan kıvamındaki suyunu kırılgan nesnelerdeki küçük hasarları tamir etmek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sarımsağı ezip suyunu çıkarmak ve çatlak yere sürmektir.
   2. Diş Ağrılarını Azaltma
   Bazı zamanlarda diş doktoruna gidecek zamanımız olmaz ve aniden gelen diş ağrılarının kendi kendine geçmesi için dua ederiz.
   Böyle durumlarda sarımsağı doğal bir ağrı kesici olarak kullanabilirsiniz. Sarımsak yoğun miktarda sistein içerir ve bu sayede anestezik bir etki gösterir. Bir diş sarımsağı soyup ağrıyan dişinizin üstünde ovalayın. Bu şekilde ağrıyı bir nebze azaltacaktır. Ancak sarımsağın tedavi edici özelliğinin olmadığını da aklınızda bulundurun ve dişinizdeki ağrının sebebi her ne ise, bir an önce bir diş doktoruna gösterin.
   3. Yüz Temizleyici
   Eğer kimyasal ürünler yerine doğal cilt bakım ürünleri kullanmayı tercih ediyorsanız, sarımsağı yüz temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Sarımsak, antiseptik, antiviral ve mantar önleyici özelliklere sahiptir. Yani sivilce, yara ve diğer cilt hastalıkları ve alerjilerine karşı oldukça etkilidir.
   Sarımsağı yüz bakımı için kullanmanın 2 yolu vardır. Birincisi sarımsağı doğrudan cilde uygulamaktır. Bu yöntemde 1 diş sarımsağı soyup yüzünüzün her yerine sürmektir. Yüzünüzü bu şekilde 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Diğer bir yöntem ise sarımsağı çiğ ve bütün olarak yutmaktır.
    
    
   4. Ayak Mantarı Tedavisi
   Ayak mantarı en ufak bir dikkatsizlik sonucunda herkesin başına gelebilen can sıkıcı bir sağlık sorunudur. Ancak tedavisi mümkün ve kolaydır.
   Sarımsak ile tedavi etmek için; sarımsak dişlerini sıcak suyun içine atın ve ayaklarınızı 30 dakika boyunca bu suyun içinde bekletin. Mantarlar sarımsak karşısında oldukça hassastır.
   5. Kulak Enfeksiyonlarını Durdurur
   Kulak enfeksiyonları genellikle antibiyotikler ile tedavi edilebilir ancak eğer eviniz antibiyotik yoksa ve doktora gidecek zamanınızda yok ise sarımsak ile kulak enfeksiyonlarını tedavi edebilirsiniz. Bu tedavi özellikle çocuklara tavsiye edilir çünkü çocukların erken yaşta antibiyotik kullanması ayrıca zararlıdır.
   Kulak enfeksiyonlarının tedavisi için, 1-2 diş sarımsağı güzelce ezin ve yağını çıkarın. Ilık hale getirin ve kulağınızın girişine bir kaç damla damlatın.
   6. Kan Temizleme
   Sağlık için kullanılma yönünün yanı sıra sarımsak, hayatınızın diğer bölümlerinde de size yardımcı olabilir. Örneğin; kışın kar yağdığında ve arabanızı kardan ve buzdan temizlemekte zorlandığınızda sarımsağı kullanabilirsiniz.
   Sarımsağı ezdiğinizde sadece yağ değil, aynı zamanda tuz da ortaya çıkar ve buz ve kar eritme söz konusu olduğunda tuzdan daha etkili bir şey bulmak çok zordur. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta; sarımsak kar ve buzları yok etmede ne kadar etkili ise, o derecede de yüksek koku yayan bir baharattır.
    
    
   7. Kıymık Batması
   Daha önce bir yerinize kıymık battıysa hemen müdahale edilmez ise ne kadar tehlikeli olabileceğini bilirsiniz. Doğru yöntem, kıymığı fark eder etmez çıkarmaktır ancak bazı durumlarda kıymığı çıkartmak çok zor ve acı verici olabilir. Yanlış bir harekette ise kıymığı çıkarmak yerine daha derine itebilirsiniz ve bu da ciddi sonuçlara yol açar.
   Elinize bir daha kıymık battığında, bir diş sarımsaktan ince bir dilim kesin ve kıymığın üzerine koyun, yara bandı yapıştırın ve yatın. Ertesi sabah yara bandını çıkardığınızda kıymığın da çıktığını göreceksiniz.
   Kıymık batması durumunda yukarıdaki tedavi yönteminin aynısını sarımsak yerine aloe vera jeli kullanarak da uygulayabilirsiniz.
    
    
   8. Böcek Kovucu
   Yaz ayları sivrisinek ve diğer can sıkıcı böceklere en sıkı rastladığımız sezondur. Eğer evinizde böcek ilacı yoksa yatmadan önce bir diş sarımsak yiyebilirsiniz.
   Sivrisinekler sarımsak kokusundan nefret ederler ve nefesiniz sarımsak koktuğu için uyurken size yaklaşmayacaklardır.
   Aynı şekilde sarımsağı bitkilerinize gelen zararlı böcekleri uzak tutmak için de kullanabilirsiniz. Tarım ilaçlarına göre daha ucuz bir yöntemdir ancak koku biraz rahatsız edici olabilir.
    
    
   9. Balık Yemi
   Bir önceki maddede belirttiğimiz gibi, sarımsak böcekler için oldukça caydırıcıdır ancak yapılan bir kaç uygulama sonucunda sarımsağın balıkları cezbettiği gözlemlenmiştir. Özellikle tatlı su balıkları üzerinde oldukça etkilidir.
   10. Saç Bakımı
   Sarımsağın içinde yüksek miktarda allicin (anti bakteriyel, keskin kokulu bir sıvı) bulunur ve saç kepeğine karşı çok etkilidir. Aynı zamanda saç dökülme sorununa karşı da iyidir. Allicinin anti bakteriyel özellikleri de saçtaki mikrop ve bakterileri yok ederek saç derisine verilen hasarları iyileştirir.
   Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
×