Jump to content
Fevaid
Sign in to follow this  
Feneroin

Yozgat / Yerköy'de göle dönen yolda çorba keyfi yapan adam

Recommended Posts

Türkiye bu görüntüyü konuşuyor! Göle dönen yolda...

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde şiddetli yağışın ardından göle dönen bir yolda çorba keyfi yapan vatandaşın görüntüsü sosyal medyada gündem oldu.

Türkiye bu görüntüyü konuşuyor! Göle dönen yolda...

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde sağanak yağış sonrası göle dönen yola bir vatandaşın masa ve sandalye koyup çorba keyfi yapması ilginç görüntüler oluşturdu.

Yozgat’ta etkili olan sağanak yağış yolları göle çevirirken, Yerköy ilçesinde sağanak yağış sonrası ilginç bir görüntü yaşandı. İlçe Kaymakamlığı önünde belediye ve itfaiye ekipleri su tahliye işlemi yapıp, trafik polisleri de trafik akışını sağlamak için mücadele ederken bir vatandaş diz kapağına kadar gelen suyun içerisine masa ve sandalye koyup çorba keyfi yaptı.

 

Vatandaşlar meraklı gözlerle izledi

Vatandaşın çileyi keyfe dönüştürmesi bir başka vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Vatandaşın göle dönen yol ortasında çorba keyfini diğer vatandaşlar meraklı gözlerle izlediler. Polis ekiplerinin gelmesiyle esnaf tarafından masa ve sandalyenin kaldırılmasıyla çorba keyfi sona erdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Feneroin
   Kırşehir'de, önceki gece yerin 3.7 kilometre altında meydana gelen deprem, bazı evlerde hasara yol açtı. Mal ve can kaybı yaşanmazken, şoka giren vatandaşlar hastanelere akın etti
   Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde önceki akşam saat 19.40'ta meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem korkuttu. Merkez üssü Çiçekdağı'na bağlı Hacıduraklı köyü olan ve yerin 3.7 kilometre altında meydana gelen deprem, Ankara, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale ve Sivas'tan da hissedildi. Depremden en çok Çiçekdağı ile 5 kilometre yakındaki Yozgat'ın Yerköy ilçeleri etkilendi.
    
   BALKONDAN ATLADI 

   İki ilçe ve köylerindeki bazı kerpiç evlerin duvarları yıkılırken, bazı betonarme binalarda da hasar oluştu. Yerköy'ün Ayanoğlu Mahallesinde panikle birinci kattaki evinin balkonundan atlayan Murat Kaya'nın bacağı kırıldı. Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, "Bazı evlerde çatlaklar oluştu. Bunların dışında korkulacak bir durum söz konusu değil" diye konuştu. Kırşehir Valisi Necati Şentürk de yaptığı açıklamada "Can kaybı ve mal kaybı yok. Olmaması da sevindirici. Çok ciddi maddi hasar söz konusu değil. 10 köyümüzde yaklaşık 10 evimizde küçük hasarlar var" bilgisini verdi.
    
   BÜYÜKLÜĞÜ 5, ETKİSİ 6 

   Deprem sırasında korkuyla kendilerini sokağa atan vatandaşlar, geceyi otomobillerinde ya da açık alanlarda ateş yakarak geçirdi. İlçe merkezlerini terk eden bazı vatandaşlar da, evler tek katlı olduğu için köylerdeki akrabalarının yanına gitti. AFAD, büyüklüğü 5 olan depremin etkisinin ise 6 olduğunu açıkladı. Hasar tespit çalışmalarına da başlanırken, bölgede ilk depremin 3.5 büyüklüğünde ve saat 19.26'da, ikincisi de 2.7 şiddetinde ve 19.33'te yaşandı. Ardından 19.40'ta 5 büyüklüğündeki deprem meydana gelirken, sabah saat 08.36'ya kadar artçılarla birlikte sarsıntı sayısı 35'e ulaştı.

    
   'DİRİ FAY YOK, DEPREM OLMASI İLGİNÇ, KONU ARAŞTIRILMALI'

   MTA'nın deprem haritasına göre bölgede diri fay bulunmadığı ortaya çıktı. Bu durum bilim insanları arasında tartışmaya neden oldu...

   AFAD Danışma Kurulu Üyesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tatar: "Deprem bağımsız küçük bir fay üzerinde meydana geldi. Daha güneyde, Kaman ilçesi civarında aktif faylar var. Ancak Çiçekdağı civarında orta büyüklükte bir depremin olması ilginç ve araştırılmalı. Çünkü MTA'nın haritasında bu bölgede tanımlanmış herhangi bir diri fay yok." 

   İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Taymaz: "MTA'nın diri fay hattı haritasında olmaması MTA'nın ayıbıdır. Fayı yeryüzünde görmüyorlarsa fay yok anlamına gelmez." 

   Bozok Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Temiz: "Depreme sebep olan fay, fazla bilinen bir fay hattı değil. Burada 5.0'dan büyük deprem beklenmiyor."
  • By Feneroin
   Yerköy Ticaret Borsası Akreditasyon çalışmalarına hız vererek “11. Dönem Akreditasyon Sürecine” dahil oldu.

   TOBB ve Türk Loydu kuruluşu tarafından geliştirilmesi için incelenen Yerköy Ticaret Borsası bu denetimlerde çok başarılı sonuçlar alarak hem kurumsal kalitesini hem de kurumsal kapasitesini belgelendirmek için çalışmalarına hız verdi.
   TOBB Uzmanı Özge Karatepe ve Türk Loydu Uzmanı Gökhan Göksu tarafından gerçekleştirilen denetimde Yerköy Ticaret Borsası Başkanı Derviş Esatbeyoğlu, Genel Sekreter Muttalip Salmanlı ve borsa personeli yer aldı.
   Yerköy Ticaret Borsası Başkanı Derviş Esatbeyoğlu, geliştirme ve incelemelerde borsanın hizmet anlayışı, şeffaflık politikaları, üyeleriyle olan ilişkileri, bilişim alt yapısı gibi konuların incelendiğini söyledi.
   Esatbeyoğlu, “Yerköy Ticaret Borsası olarak, borsamızın üyelerine beş yıldızlı hizmet vermesi için fırsat oluşturan yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlendik. 11’inci dönemde Türkiye çapında 41 Oda ve Borsa bu sistemi bilmek için çaba göstermektedir. Stratejik Plan, Müşteri Memnuniyeti, Paydaş Analizi gibi konularda çalışmalar başlattık. Profesyonel yardımı alarak TOBB-ETÜ SEM’le anlaşma yapıldı. Yerköy Ticaret Borsası olarak Avrupa ve İngiltere’deki hizmet kalitesine ulaşmayı hedefliyoruz.  İnanıyoruz ki borsa olarak çok uzun bir yol aldı. Çok başarılı oldu. Bu başarılı incelemede payı olan, emeği olan başta Meclis ve Yönetim kurulu üyelerimize, personelimize çok teşekkür ediyorum. Borsamızın alacağı bu Akreditasyon Belgesinin ilçemiz ve üyelerimiz için önemli bir kazanım olacağına inanıyorum. Bizim üyemiz ve insanımızda hizmetin en iyisine layıktır” dedi.
×