Jump to content
Fevaid
Sign in to follow this  
Feneroin

Yüzde 100 Türk sosyal medya platformu: Ayneen

Recommended Posts

100-yerli-sosyal-medya-platformu-ayneen-

Gazi Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen Ayneen isimli sosyal medya platformu çığ gibi büyüyor

Sosyal medya platformları günümüzde olmazsa olmaz iletişim araçları arasında yer alıyor. Pazarın global liderleri olan Facebook ve Twitter’a her geçen gün yeni bir rakip ekleniyor. Bu rakiplere bir yenisi de Türkiye’den eklendi.

Gazi Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nden bir grup öğrenci Ayneen isimli sosyal medya platformu geliştirdi. Sosyal Medya Uzmanlığı dersinde hayata geçirilen bu proje güvenlik ve hızı ön plana çıkarıyor.

Diğer sosyal medya platformları gibi ücretsiz olarak hizmet veren Ayneen, “ücretsiz” politikasını bir adım öteye taşıyarak sayfalardaki gönderileri tüm takipçiler ile paylaşıyor. Yani bir gönderiyi öne çıkarmak ve herkese ulaştırmak için ekstra ücret ödemeniz gerekmiyor.

Sosyal ağın olmazsa olmazı medya içerikleri de Ayneen’de kendine yer buluyor. Ayneen, kullanıcısına platforma entegre edilmiş medya arama özelliği sayesinde anında video ve müzik paylaşma imkanı da sağlıyor. Video ve müzikleri Ayneen’in YouTubeentegrasyonu sayesinde kolayca paylaşabilirsiniz.

Ayneen'in gündem bölümünde ise aynıTwitter'da olduğu gibi öne çıkan başlıklar yer alıyor. Bu hashtagleri kullanarak paylaşımlar yapabilir veya hashtag'in üzerine tıklayarak ilgili paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

Faaliyete geçtiği ilk 24 saat içerisinde 1.000 üyeyi geçmeyi başaran Ayneenplatformuna, ister Web sitesi üzerinden üye olabilir, isterseniz de Android uygulamasını indirerek telefonunuzdan kolayca üye olabilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×