Jump to content
Fevaid
Feneroin

iOS 9.3 Beta çıktı! Yenilikler neler?

Recommended Posts

apple-ios-93-beta-cikti-iste-son-guncell

Apple, iOS 9.3 güncellemesinin ilk betasını geliştiriciler için yayınladı. İşte Apple’ın son güncellemesiyle birlikte gelen yenilikler

Apple, uzun süredir iOS 9.2.1 güncellemesi üzerinde çalışıyordu. Bir süre önce de son güncellemesi iOS 9.3‘ün ilk betasını geliştiriciler için yayınladı.

Apple, geliştiriciler için yayınladığı iOS 9.3 Beta 1 güncellemesinin yanında; OS X 10.11.4, tvOS 9.2 ve watchOS 2.2 Beta sürümlerini de yayınladı.

Digital Age'in haberine göre, iOS 9.3 güncellemesinin ilk betası eğitim ağırlıklı olacak. iOS 9.3 güncellemesi ile öğretmenler ve öğrenciler iPad’leri aracılığıyla eş zamanlı olarak ders öğrenebilecek. Ayrıca öğretmenler, öğrencilerin projelerini anında Apple TV aracılığıyla sınıfların projeksiyonlarına yansıtabilecekler.

Apple’ın son güncellemesi ile birlikte yeni özelliği Night Shift sayesinde iPhoneveya iPad’in konumuna göre ekranın renk sıcaklığı ayarlanabiliyor. Bu özelliğin aktif edilmesindeki amaç ise ekranın göz bebeklerine daha az mavi ışık göndermesi.

Night Shift’in yanı sıra gelen yeni özellikler arasında, notlar uygulamasında artık parmak izi veya şifre kilidi ile güvenlik sağlanıyor. Ayrıca tarih veya alfabetik sıralama yapılabiliyor. Apple News de bundan sonra daha iyi haber tavsiyeleri sunacak ve yatay olarak görüntülenilebilecek. Daha kullanışlı hale gelen CarPlay ile, Apple Music’te bulunan en yeni ve özel albümleri dinlemek mümkün olacak.

iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 alıyor.

Cihazınızın UDID kaydı varsa Apple geliştirici sayfasından IPSW dosyasını indirip, iTunes üzerinden yükleyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

  • Bu sayfadaki üyeler   0 üye

    Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok

×