Jump to content
Fevaid
Sign in to follow this  
Feneroin

PlayStation 5'in dizaynı Sizce bu 5 dizayndan hangisi?

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Feneroin
   Son günlerde yeni Playstation 5 modelinin E3 2018'de tanıtılacağı iddia edilmişti. Bu iddialara cevap sonunda geldi.
   Japonya merkezli teknoloji devi Sony, PlayStation 4 Pro'nun çıkışıyla rötar yapan PlayStation5 için çalışmalara başladığı bir süredir dile getiriliyordu. Sony'nin sevilen oyun konsolu PlayStaion'ın 5'inci sürümü için oyunseverleri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi.   Sony Interactive Entertainment America CEO’su Shawn Layden E3 2018'de PS5'in tanıtılacağı iddialarına yanıt verdi. E3’te yeni bir donanım ürünü göstermeyeceğiz diyen CEO, bu açıklaması ile yeni PlayStation'ın bu yıl tanıtılacağı iddialarının zayıflamasına neden oldu.   "SONY PS 5 İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI"
   Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, 7nm işlemci teknolojisini kullanarak CLN7FF kod adlı bir çip üretimine başladı. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre bu çipler PS5'in işlemci altyapısını oluşturacak. Bu da Sony'nin PlayStation 5 için artık düğmeye bastığı anlamına geliyor. Sony hala PlayStation 5 için bir tarih vermemek konusunda inadını sürdürüyor. Ancak şirkete yakın kaynaklara göre, Sony, 2020'de yeni PS konsolunu görücüye çıkaracak.
   Peki PlayStation 5'te hangi özellikler yer alacak? İşte sıkça dile getirilen iddialar...   4K (en az 3840 x 2160) çözünürlükteki oyunlara destek ve PlayStation VR entegrasyonu. PS5, piyasadaki en büyük rakibi Xbox One gibi televizyon ve akış gibi fonksiyonlara sahip hepsi bir arada konsolla karşımıza çıkabilir. Cihazın Avrupa fiyatının 499 euro, ABD fiyatının ise 499 dolar olması bekleniyor. PS 5'in Türkiye fiyatına dair bir bilgi ise bulunmuyor. (NTV & Fevaid)
×